четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Две дечиња се во критична состојба, беа прегазени од автомобил во Охрид

Две дечиња се во критична состојба, беа прегазени од автомобил во Охрид

Тешка сообраќајна несреќа на Железничка. Возач прегази две малолетни лица.

Повредените малолетни лица во сообраќајната несреќа на ул Железничка во Охрид што се случи вечерва во критична состојба се пренесени во болница. Станува збор за две братчиња. Дознаваме дека децата се на воздраст од 8 и 12 години. Тие се враќале дома од на бербер, пренесе Скопје 1.

Неофицијално, возачот на автомобилот кој ги прегази е жител на с. Лабуништа.

Увидот уште трае. Улицата е затворена за сообраќај.

Qatar 2022