петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 150
home Хроника

Две деца претепани во Радишани, познат идентитетот на напаѓачот

Две деца претепани во Радишани, познат идентитетот на напаѓачот

На 02.05.2019 година во 16:00 часот во СВР Скопје, С.Р.(50) и М.В.(46) од Скопје пријавиле дека истиот ден околу 15:00 часот нивните малолетни деца во кафе бар на улица „Скоевска“ во населбата Радишани биле физички нападнати.

Напаѓачот бил В.Т.(35) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус