вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Хроника

Две деца и еден маж нападнати на Бит Пазар

Две деца и еден маж нападнати на Бит Пазар
илустрација

На 22.12.2020 13:40 часот во СВР Скопје, Н.А.(59) пријавил дека околу 13.25 часот пред зграда на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од А.Н. и А.В.

На 22.12.2020 во 16.55 часот во СВР Скопје, Ф.А.(35) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на подрачје на Бит Пазар неговите син и внук биле физички нападнати од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус