вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 101
home Хроника

Две Бугарки уапсени во Карпош, вршеле кражби во Скопје

Две Бугарки уапсени во Карпош, вршеле кражби во Скопје

Во понеделникот околу 19 часот на улица „Манапо“ во Скопје, општина Карпош, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, казниво по член 235 од Кривичниот законик на Република Македонија, од слобода биле лишени М.В.М. и Н.С., двете од Република Бугарија.

Тие биле задржани во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Коронавирус