понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Две баби од Скопје повредени во сообраќајка, автомобил удрил во нив

Две баби од Скопје повредени во сообраќајка, автомобил удрил во нив

На 30.01.2021 во 15:05 чaсот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од бул.„АСНОМ“ со ул.„Васко Карангелески“, патничко возило „опел вектра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Г.(41) од Скопје, удрило во пешаците В.Г.(78) и О.Ш.(74), двете од Скопје.

Во незгодата В.Г. и О.Ш. се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија