четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 90
home Хроника

Двајца затвореници сакале да извршат обљуба врз 19 годишен затвореник

Двајца затвореници сакале да извршат обљуба врз 19 годишен затвореник

На 15.09.2020 во 10.45 часот во СВР Охрид, вработен во Казнено поправната установа -Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле дека на 09.09.2020 околу 03.00 часот, во собата на 19-годишникот насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021