сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 30
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Двајца затвореници избегале од затворот во Струга, биле приведени по 13 минути

Двајца затвореници избегале од затворот во Струга, биле приведени по 13 минути

На  24.04.2020 во 01:20 часот, во атарот на  струшката населба Теферич, пронајдени и приведени се Б.С.(34) и С.К.(32), двајцата од Струга.

Приведувањето е извршено, откако во 01:07 часот во Полициската станица во Струга, од затворот во Струга е добиено телефонско известување дека двете лица избегале од казнено поправната установа каде издржувале затворска казна.

Парламентарни избори 2020