понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Двајца тинејџери фатени со марихуана

Двајца тинејџери фатени со марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Т.(18) и А.К.(18) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При преглед кај пријавените, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана.

Локални избори 2021