понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца тетовци се возеле со своите автомобиле за време на полициски час

Двајца тетовци се возеле со своите автомобиле за време на полициски час

Двајца тетовци не го почитувале полицискиот час и без дозвола се движеле со возила низ Тетово, информираат од ОЈО Тетово.

– Заради стореното кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, за обвинетите Oсновното јавно обвинителство Тетово поднесе предлози за издавање казнени налози и на судот му предложи да им изрече парични казни во висина од по 100 дневни глоби, соопштија од ОЈО Тетово.

ЕУРО 2020

Македонија