понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Двајца тешко повредени во сообраќајки во Скопје

Двајца тешко повредени во сообраќајки во Скопје

Две тешко и осум лесно повредени лица е билансот од вкупно евидентираните девет сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие.

Како што информира СВР, со поголема брзина од дозволената се движеле 43, под дејство на алкохол возеле осум, а со истечена дозвола биле 16.

Пајак службата, пак, подигнала 66 возила.

Коронавирус