сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Двајца скопјани се степале пред дискотека во градски парк

Двајца скопјани се степале пред дискотека во градски парк

Утринава во два часот по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека пред дискотека во градскиот парк бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.Н. (23) и Д.П. (20), двајцата од Скопје.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.