понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Двајца скопјани нападнати поради недоразбирање во сообраќајот, им го скршиле автомобилот

Двајца скопјани нападнати поради недоразбирање во сообраќајот, им го скршиле автомобилот

На 21.02.2021 во 18:14 часот во СВР Скопје, Д.Ч.(21) и Д.Т.(27), двајцата од Скопје, пријавиле дека поради недоразбирање во сообраќајот биле физички нападнати од три лица, кои го оштетиле и возилото „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал Д.Т..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус