сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња, завршија со повредени нозе

Двајца скопјани нападнати од кучиња, завршија со повредени нозе

На 28.06.2018 година во 04.00 часот во Полициската станица Центар, М.Б. (22) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 01:10 часот на улицата „Партение Зографски“ била нападната и касната од куче при што се здобила со повреда на десната нога.

На 27.06.2018 година во  09.50 часот  во Полициската станица Гази Баба, П.А. (67) од Скопје пријавил дека истиот ден околу  09:30 часот на улицата „Антон Димитров“ бил нападнат и каснат од куче скитник при што се здобил со повреда на десната нога.

Qatar 2022