сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 26
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Двајца скопјани лишени од слобода

Двајца скопјани лишени од слобода

На 16.11.2019 во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од бул.„АСНОМ“ го лишиле од слобода Ф.Д. (21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 16.11.2019 во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Л.А. (30) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020