недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

На 21.06.2020 во 23:40 часот во Полициската станица Чаир С.П.(31) од Скопје пријавил дека на ул.“Александар Урдаревски“ бил каснат од куче скитник.

На 21.06.2020 во 15:40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Т.Ј.(29) од Скопје пријавила дека во атарот на с.Ново Село била касната од куче скитник.

 

 

 

Коронавирус