понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

На 19.09.2019 во 10:00 часот во Полициската станица Центар, М.К.(25) од Скопје пријавила дека на улица „11-ти Октомври“ била касната од куче скитник на левата нога.

На 19.09.2019 во 16.15 часот во Полициската станица Аеродром, В.С.(44) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник на левата потколеница.

Локални избори 2021