петок, 9. декември 2022. Вести денес: 55
home Хроника

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

На 30.08.2019 во 20:10 часот во Полициската станица Аеродром, Л.С.(67) од Скопје пријавил дека на ул.„Васко Карангелевски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

На 30.08.2019 во 17:00 часот во Полициската станица Карпош T.Б.(60) од Скопје пријавила дека на ул.„Јуриј Гагарин“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

 

Qatar 2022