вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

На 18.04.2019 година во 15:30 часот во Полициската станица Аеродром, П.Т.(74) од Скопје пријавил дека на булевар „Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

На 18.04.2019 година во 23:20 часот во Полициската станица Аеродром, В.Т.(69) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21:00 часот на улица “Васко Карангелески“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Коронавирус