понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

На 16.04.2019 година во 23:55 часот во Полициската станица Кисела Вода, И.П.(45) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21:00 часот на улица „Серска“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

На 16.04.2019 година во 15:15 часот во Полициската станица Центар, В.П.(49) од Скопје пријавил дека на 15.04.2019 година околу 12:00 часот на Плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Коронавирус