вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 56
home Хроника

Двајца скопјани каснати од куче

Двајца скопјани каснати од куче

Два случаи на каснување од куче регистрира полицијата во текот на вчерашниот ден.

Првиот случај е пријавен 13 часот во Полициската станица Карпош, А.М.(33) од Скопје пријавил дека на бул.„Партизански одреди“ бил каснат од куче скитник.

Околу 14.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.Т.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Пекљане“ била касната од куче сопственост на В.П. од Скопје.

Во двата случаи од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување.

Коронавирус