недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Вчера во 15:20 часот во Полициската станица Центар, П.Ѓ.(24) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.50 часот на плоштад „Македонија“ била каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Исто така, синоќа во 23:30 часот во Полициската станица Аеродром, О.И.(53) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 20:15 часот на булевар „АВНОЈ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Коронавирус