петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 93
home Хроника

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници во Центар

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници во Центар

Вчера во 12,20 часот во Полициската станица Центар Г.С.(67) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09,30 часот во градскиот парк, бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Истиот ден во 15,00 часот во Полициската станица Центар Ј.Ѓ.(55) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 09,30 часот на улица “11-ти Октомври“ била касната од куче скитник.