четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 57
home Хроника

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

На 22.06.2022 во 17.15 часот во Полициската станица Карпош, Ј.И.(20) од Скопје пријавила дека на крстосницата од ул. „Бледски Договор“ со ул. „Карпошово востание“ била касната од куче скитник.

Исто така вчера во 08.00 часот во Полициската станица Чаир, Н.С.(45) од Скопје пријавила дека на ул. „Призренска“ била касната од куче скитник.

Коронавирус