среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Двајца повредени во судир на полициска „шкода“ и „голф“ кај Блаце

Двајца повредени во судир на полициска „шкода“ и „голф“ кај Блаце

На 12.08.2020 во 08:30 часот на регионалниот пат Скопје – Граничен премин Блаце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода октавија“, сопственост на МВР, а управувано од М.Ќ.(39) од с.Нераште, тетовско и патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.М.(55) од Скопје.

По незгодата, двајцата возачи биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде им биле констатирани телесни повреди.

Увид бил извршен.