четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Хроника

Двајца повредени во сообраќајка во Кичево

Двајца повредени во сообраќајка во Кичево

На 22.05.2021 на улицата „Гоце Делчев“ во Кичево, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.А.(48) од с.Врапчишта, гостиварско и патничко моторно возило „рено клио“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Л.Б.(54) од с.Колибари,кичевското.

Во незгодата Л.Б. се здобил со тешки телесни повреди додека со повреди се здобил С.Б.(43) од Кичево, кој бил сопатник во возилото „бмв“.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Охрид.

Коронавирус