среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Двајца повредени во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Двајца повредени во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

На 15.08.2021 година во 11:10 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај охридското село Опеница, се случила сообаќајна незгода помеѓу патнички автомобил „Форд Мондео“ со охридски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(60) од Охрид и мотоцикл „Априлија“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(25) од Прилеп, информира МВР.

Мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, додека Т.Т.(24) од Прилеп, сопатничка на мотоциклот, се здобила со телесни повреди.

Увид извршиле полициски екипи.

Локални избори 2021