петок, 14. август 2020. Вести денес: 126
home Хроника

Двајца полицајци повредени откако со полициска Шкода удриле во Берлинго

Двајца полицајци повредени откако со полициска Шкода удриле во Берлинго

Ноќеска на раскрсницата на улиците „Интернационални бригади“ и „Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „шкода “, сопственост на МВР и „берлинго“ со скопски регистарски ознаки управувано од А.С.(23) од Скопје. Во сообраќајката повредени се двајца полициски службеници и возачот А.С. . Сите тројца се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде им била укажана лекарска помош.

Коронавирус