недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Двајца пешаци тешко повредени во Битола

Двајца пешаци тешко повредени во Битола

На 16.11.2018 година околу 20:50 часот во Битола на крстосницата од улица „Партизанска“ и крак од улица „Партизанска“  Н П.(35) од село Новаци управувајќи  патничко моторно возило „Опел Корса“ со битолски регистарски ознаки удрил во пешаците Т.М.(73) и К.М.(71) од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Т.М. и К.М.

На повредените им  била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, по што се задржани  на понатамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус