среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца малолетници избегале од Јавна установа за згрижување деца во Скопје

Двајца малолетници избегале од Јавна установа за згрижување деца во Скопје

На 22.11.2021 во 16:15 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека самоволно се оддалечил нивниот штитеник С.Ј.(13) од Битола, кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал од установата и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 22.11.2021 во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца самоволно се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14), кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал од установата и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус