сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Двајца малолетници еден 54 годишник и 22 годишник извршиле кражба додека вчера врнеше снег без престан- еве каква казна добија

Двајца малолетници еден 54 годишник и 22 годишник извршиле кражба додека вчера врнеше снег без престан- еве каква казна добија

На 13.02 2021 во 17.10 часот на подрачјето на Мирковци од страна на полициски службеници од Полициско одделение Мирковци лишени се од слобода Р.Н.(54), И.М.(22) и двајца малолетници, затоа што биле фатени на лице место како извршуваат кривично дело кражба од деловен субјект.

Украдените предмети најдени кај нив се вратени на сопственикот, а по документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

ЕУРО 2020

Македонија