недела, 27. септември 2020. Вести денес: 35
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Хроника

Двајца Кубанци уапсени на „Меџитлија“- сакале незаконски да ја преминат границата

Двајца Кубанци уапсени на „Меџитлија“- сакале незаконски да ја преминат границата

На 19.12.2019 во 12.30 часот кај река Негочанка, во реонот на с.Меџитлија, битолско, биле лишени од слобода Е.Г.Ј.(29) и М.З.О.(36), двајцата од Куба, поради незаконско преминување на државната граница.

Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Меџитлија за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Коронавирус