понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Двајца Белгијци лутајќи ја прескокнале оградата и влегле во дворот на генералштабот на Армијата

Двајца Белгијци лутајќи ја прескокнале оградата и влегле во дворот на генералштабот на Армијата

На 20.04.2019 година во 18.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека М.Л.(24) и Р.Р.Г.(27), двајцата од Белгија, влегле во дворот на Генералштабот на Армијата на улица „Орце Николов“.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и лицата изјавиле дека залутале и ја прескокнале оградата. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус