четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Двајца арачиновци фатени со оружје кај „пластичарска“

Двајца арачиновци фатени со оружје кај „пластичарска“

Рано изутрина околу 9:00 часот кај двајца жители од Арачиново се пронајдени пиштоли кои ги поседувале нелегално.

Едницата „Алфи“ рано изутринава при претрес на двајца жители на Арачиново пронашла два пиштоли кои ги носеле на појасот.

Двете лица биле лишени од слобода и однесени во полициска станица.

Коронавирус