вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Хроника

Двајца Албанци приведени во Струга

Двајца Албанци приведени во Струга

На 02.08.2021 во Полициската станица Струга биле приведени и задржани  А.Т.(34) од Република Албанија, поради основано сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба” и Х.Ш.(49) од Република Албанија, поради основано сомнение за сторени кривични дела „кражба” и „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница”.

По целосно документирање против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус