среда, 2. декември 2020. Вести денес: 214
home Хроника

Двајца Албанци исчезнаа во Македонија

Двајца Албанци исчезнаа во Македонија

На 30.05.2018 година во Полициската станица Дебар било пријавено исчезнување на лицата А.Л. (31) од с.Зогај и Х.И. (36).

Двајцата се од с.Голем Острени од Република Албанија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Коронавирус