понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 150
home Хроника

Два пожари вчера во Скопје: Гореа 2 куќи

Два пожари вчера во Скопје: Гореа 2 куќи

Вчера околу 15,00 часот во Скопје на улица „Пролетерска“ во помошната просторија од куќа сопственост на Г.М.(39) избувнал пожар при што целосно изгорела кровната конструкција и инвентар. Во пожарот повредени лица нема. Извршен е увид на местото на настанот.

Исто така, вчера во 19,25 часот било пријавено дека во село Сарај, скопско, на улица „14“ во куќата сопственост на Т.Т. и Р.Т., во една од собите на приземниот дел избувнал пожар. Од страна на Противпожарна екипа пожарот е изгаснат. Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус