понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 161
home Хроника

Два автомобили изгореа кај СЦ “Борис Трајковски”

Два автомобили изгореа кај СЦ “Борис Трајковски”

На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожар во возило „БМВ“ со бугарска национална ознака, сопственост на М.Ј.Р(26) од Скопје, а огнот го зафатил и возилото „Тојота Јарис“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на Б.Г.(33) од Скопје. Извршен е увид.