сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 6
home Хроника

Два автобуса изгореа во пожар во Кавадарци

Два автобуса изгореа во пожар во Кавадарци

Два автобуса изгореа во пожар рано утрово на плац во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Територијална противпожарна единица.

-На терен интервениравме со четири возила и шест пожарникари.

Спречивме огнот да се прошири на останатите автобуси кои беа на плацот и на околниот објект, нагласија од противпожарната единица.

Qatar 2022