среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 23
home Хроника

Државјани на САД направиле хаос во угостителски објект во Скопје

Државјани на САД направиле хаос во угостителски објект во Скопје

На 06.12.2021 во 02:00 часот на ул.„Миле Поп Јорданов“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Г.Ф.(30) и Е.Џ.Ш.(27), двајцата од САД, затоа што претходно се однесувале агресивно и оштетиле дел од инвентарот во угостителски објект на наведената улица, а се обиделе и физички да го нападнат сопственикот.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус