петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Дрска кражба во Шутка

Дрска кражба во Шутка

На 11.11.2020 околу 18:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Шуто Оризари едно лице извршило физички напад и со закана со метален предмет од Р.С.(60) одземало накит.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус