понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Дрска кражба среде бел ден: Ограбена постара жена во Кичево

Дрска кражба среде бел ден: Ограбена постара жена во Кичево

Седумдесет и две годишната Р.С. од Кичево, вчера околу 16 часот физички била нападната од две непознати лица во сопствениот дом.

-При овој напад на жената и биле одземени златни обетки и ланчиња, а ОВР Кичево презема мерки за рачистување на случајот, информира Стефан Димоски од СВР Охрид.

Кражбите во овој град во последно време станаа редовна појава. (МИА)

Коронавирус