вторник, 20. април 2021. Вести денес: 69
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Хроника

Дрога во затворот во Штип: Едно лице си заработи кривична

Дрога во затворот во Штип: Едно лице си заработи кривична

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.И.(31) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба на наркотични дроги“.

На 14.08.2019 во затворска ќелија во Казнено- поправниот дом Штип, пријавениот набавил марихуана и им овозможил да конзумираат и на останатите тројца осуденици во истата просторија.

Коронавирус