петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Дрога пронајдена во пакет наменет за затвореник во штипскиот затвор

Дрога пронајдена во пакет наменет за затвореник во штипскиот затвор

На 20-ти октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја.

Полицијата извршила увид на местото, при што во пакет наменет за осудениот Р. А. (34) од Куманово била пронајдена прашестата материја, која е одземена и предадена за вештачење.

По комплетирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

 

 

Коронавирус