понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 155
home Хроника

Дрога имал и дома и во викендицата, кривична за маж од Неготино

Дрога имал и дома и во викендицата, кривична за маж од Неготино

СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Ќ.(31) од Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 02.11.2018 година во Велес полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле мешавина на марихуана и тутун, додека на регионалниот пат Неготино– село Курија, при претрес во викенд-куќа, која ја користел пријавениот, била пронајдена и одземена марихуана.

Коронавирус