вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 83
home Хроника

Драма за време на полицискиот час: Се возел по празните улици, а откако го застанала полицијата следувало сценарио како на филм

Драма за време на полицискиот час: Се возел по празните улици, а откако го застанала полицијата следувало сценарио како на филм

На 06.06.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во 15,40 часот во близина на бензинска пумпа во с.Студеничани, скопско полициски службеници од СВР Скопје за време на забраната за движење додека извршувале редовни работни задачи го застанале И.Ш(22) од с.Студеничани кој управувал патничко моторно возило„лада самара“ со скопски регистарски ознаки и при обид за негово легитимирање истиот се обидел да избега и физички нападнал еден од полициските службеници, по што бил лишен од слобода.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Локални избори 2021