четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 94
home Хроника

Драма за Божиќ: Се запали куќа во Струга

Драма за Божиќ: Се запали куќа во Струга

Во струшкото село Радолишта, во куќа, сопственост на 29-годишен жител, избил пожар.

Во пожарот била зафатена една соба, а струшката Противпожарна единица во 23 часот целосно го изгасила пожарот.

За среќа, повредени лица нема.

Коронавирус