четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 57
home Хроника

Драма во Затворот Идризово: Едно лице заврши во болница

Драма во Затворот Идризово: Едно лице заврши во болница

На 16.05.2022 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од Е.Н.(22) од с.Долна Баница, гостиварско, врз Р.Р.(45) од Куманово, кој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус