петок, 25. септември 2020. Вести денес: 14
home Хроника

Драма во угостителски објект во Скопје: Се раправале со сопствениците на локалот, па го нарушиле јавниот ред и мир

Драма во угостителски објект во Скопје: Се раправале со сопствениците на локалот, па го нарушиле јавниот ред и мир

Во СВР Скопје ноќеска на полноќ било пријавено дека во угостителски објект на бул.„Борис Трајковски“ по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир помеѓу Ј.П.(48) и К.П(21) и двајцата од Скопје, од една страна, и Ј.Т.(29) и Г.Т.(33) и двајцата од Скопје, сопственици на угостителскиот објект.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус