среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 181
home Хроника

Драма во училиште во Чаир: Вработена нападната од колешка

Драма во училиште во Чаир: Вработена нападната од колешка

На 20.09.2021 во 12:45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 11:40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В..

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот з апрекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021