среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во Тетово: Малолетници се степале, татко физички нападна деца, бабата пријавила

Драма во Тетово: Малолетници се степале, татко физички нападна деца, бабата пријавила

На 12.06.2020 во 21.10 часот А.Ѓ.(61) од Тетово пријавила дека на ул.,,135‘‘ во Тетово нејзиниот 14-годишен внук, по претходна расправија со други двајца малолетници,  бил физички нападнат од едниот од нив, по што и тој му возвратил.

По кратко време дошол таткото на двајцата малолетници, С.А.(34) од Тетово, и физички ги нападнал 14- годишникот и неговиот другар.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Локални избори 2021